1. Belgen bouwen eerste kunstmatige afvaleiland ter wereld
Technologiebedrijf Keppel-Seghers uit Willebroek ondertekent vandaag een miljardencontract in Hongkong, zo meldt VRT News. Het bedrijf gaat er huishoudelijk afval verwerken op het eerste kunstmatige afvaleiland ter wereld. Dit gebeurt op de meest ecologische manier, inclusief reiniging van afvalgassen en recuperatie van stroom waarmee honderdduizend gezinnen van energie zullen worden voorzien. Het contract is 2 miljard euro waard (met de inbreng van de Chinese partner van Keppel-Seghers erbij, komt het op 3,3 miljard). Het afvaleiland moet klaar zijn in 2024.
2. Van elke euro maken universiteiten er zes
Het Schotse adviesbureau BiGGAR Economics berekende dat de vijf Vlaamse universiteiten zes keer meer opbrengen dan ze kosten, dat schrijft De Tijd. De circa 1,5 miljard euro die overheden jaarlijks uitkeren, levert onze economie bijna 10 miljard euro op. Vooral door valorisatie van onderzoek, het hogere loon van mensen met een universitair diploma, de rechtstreekse tewerkstelling van meer dan dertigduizend mensen, en de onrechtstreekse tewerkstelling van meer dan negentigduizend. Mensen met een hoger diploma leven ook langer, zijn gezonder en hebben een hoger pensioen.
3. Ook Duitsland richt vizier op Facebook
De Duitse kartelwaakhond Bundeskartellamt heeft kritiek op de manier waarop Facebook informatie van gebruikers koppelt aan hun bezoek aan andere sites zoals WhatsApp of Instagram. De waakhond kondigt een onderzoek aan naar het verzamelen van gebruikersdata door Facebook buiten de Facebook-site. Het Bundeskartellamt heeft ook bezwaren tegen de manier waarop Facebook haar gebruikers min of meer voor voldongen feiten plaatst. Hun enige optie is het verlenen van volledige instemming aan Facebook om alle data over hen te verzamelen.
4. Chinezen willen lingeriemerk La Perla kopen
Het Italiaanse luxe lingeriemerk La Perla heeft bekend gemaakt dat het exclusieve gesprekken voert met de Chinese investeringsmaatschappij Fosun, dat ook eigenaar is van Club Med. Fosun zou een meerderheidsbelang willen hebben in het lingeriemerk, schrijft Reuters.
5. Bij de koffieautomaat: Hoe lang tot de eerste biljonair?
De rijken worden rijker. Vraag is alleen: Hoe rijk? Nog geen eeuw nadat Rockefeller de eerste miljardair ter wereld werd staan we nu op het punt van de eerste biljoenair, schrijft The Guardian. Een triljoen (duizend miljard) dollar staat ongeveer gelijk aan het BNP van Mexico. Wie de eerste biljoenair wordt, Jeff Bezos staat hoog op de lijst.
Nieuws inhalen? Lees de 5 van gisteren.
Elke dag deze nieuwsupdate ontvangen?
Schrijf je in voor de nieuwsbrief met dagelijks de 5 van MT, plus twee extra artikelen.
Aanmelden nieuwsbrief